Part 1 : Pattaya ve Eğlence Bölgeleri.

Pattaya 24 saat yaşayan bir şehirdir. Suç oranının oldukça az olduğu bu şehirde size düşen tek görev alkolü fazla kaçırmamaktır.

Şehrin merkezi ” Walking Street ” denilen yürüyüş yoludur. Sayısız Bar ve resturantların bulunduğu bu bölge akşamları araç trafiğine kapatılmaktadır. Yerlilerin ve turistlerin eğlenmek için tercih ettiği yerler bu bölgede yer almaktadır. Sahil şeridinde Beach Road yani Sahil Yolu yer almaktadır. Sahil yolu soi denilen sokaklarla başlar ve bu sokaklar 2.Roada bağlanır. Sahil yolu tek yön olup bütün araçlar sahil yolunda aynı istikamette ilerlemektedir. Sahil yolunun bittiği nokta ise Walking Street’tir. Dönüş yolu ise Second (2.) Road’dır. 10B karşılığında taşımacılık yapan Baht Busler sayesinde şehrin her yerine gidebilirsiniz.

WALKING STREET

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 258860990-1024x768.jpg
Eğlenceye açılan kapı ” Walking Street”

ve büyülü Walking Street. Sayısız Bira Barı, Gogo Barları, Gece Kulüpleri, Balık Resturantları, Et Resturantları, iddialı Canlı Müzikler ve her şey.. kesinlikle +18! Arkadaşlar bütün mekanlar davetkar. Size düşen ne istediğinize karar vermek. Canlı müzik eşliğinde bira içmek mi? Rakı balık da olabilir? Veyahut genç Taylı kızların şovlarını izlemek için bir gogo bar mı? Tayland genelinde özellikle turist popülasyonlarının ağırlıklı olduğu bölgelerde Barlar faaliyet amacına göre ayrılır. Walking Street şehire gelen turistlerin mutlaka geldiği noktadır dolayısıyla fiyatlar Pattaya’ya oranla yüksektir. Ancak mekanların Happy Hour denilen indirim saatleri bulunmaktadır. Bu saatlerde 2 al 1 öde veya belirli alkollerde indirim olmaktadır. Bu saatler barların önünde reklam şeklinde yazar. Elbette bu yazı bütün ayrıntıları vermeye yeterli olmayacaktır. Walking Street’i bir bütün olarak ele alacağız çünkü ayrı bir Dünya’dır!

SOI 6

Dünyanın en ahlaksız sokağı soi 6.

Dünyanın bilmem ama kesinlikle Pattaya’nın en ahlaksız sokağı. Bir ucu Beach Road’dan diğer ucu Second Road’a uzanan sokakta bir çok bar yer almaktadır. Sokaktan geçerken kızların tacizine uğrayacaksınız. Tay Kadınları her şeyin bilincinde, sizi baştan çıkarmak için ellerinden geleni yapacak.. Sebebi mi?! TAMAMEN DUYGUSAL . Detaylı bilgiye sahip olmak için soi6 sayfamızı ziyaret edin. Sayfayı ulaşmak için tıklayın.

LK METRO

Pattaya’yı bilen local, expad ve turistlerin uğrak yeri. Fiyatlar Walking Street’e göre uygun. Gece 5’e kadar aralıksız eğlence. Ağırlıklı olarak Gogo ve Bira barların bulunduğu eğlenceler diyarı! Soi Buakhao üzerinde yer alan ve L şeklinde olan görünümüyle bu sokağa müdavim olacaksınız. Bol miktarda orta yaşlı Batılı turist ve yanlarında genç Tay Kadınları!.. Gittiğinizde mutlaka uğrayın. Sokaktaki mekanları ve işleyişleri öğrenmek için Lk Metro sayfasını ziyaret edin sayfaya ulaşmak için tıklayın.

Lk Metro’nun iki çıkışı bulunmaktadır. Fotoğraf Soi Buakhao Çıkışından çekilmiştir.