• Çar. Ara 6th, 2023

thaiLand’da tatilin size neLer vaadettiğiyLe alakalı bir çok söylem yer almaktadır. Bangkok ile başlayalım.

Byadmin

Şub 6, 2023

Güneydoğu Asya’da bir çok kez bulunmuş biri olarak objektif gözlemim olarak şunları söylemekte fayda görüyorum. Günümüz ekonomik koşulları ve bir çok şey göz önüne alındığında bunun hayli maliyetli bir seçenecek olacağı ortadadır ancak buradan gidilmemmesi yönünde anlam çıkarmak doğru olmayacaktır. Bir çok bekar erkek mutluluğu burada bulmakta ve maddi gücü yetenler yerleşmektedir.

Kapital olan Bangkok daha turistik olan Phuket ve Pattaya gibi lokasyonların yanı sıra Kuzeyde Phetchabun Chang Mai gibi kırsal şehirler yer almaktadır.. Çok tahatlıkla güven sorunu duymadan gidebilirsiniz eğlence ve rahat yaşamanın keyfine burada erişebilirsiniz.

Balayı çiftlerinin seçimi Daha çok Phuket olarak bulunmakta ve bekar erkeklerin ise Pattaya ve bangkok gibi eğlence popülarizmin bulunduğu yerlerde bulunmasına neden olmuştur.

Türkiye’den çok rağbet gören yarımadada Alkollü eğlence mekanlarının yanı sıra devasa Avmler her türlü bütçeye hitab eden restoranlar rahatlayabileceğiniz masaj salonları ve sayamayacağınız bir çok opsiyon bulunmaktadır.

Türkiye’nin herhangi bir bölgesinden İstanbul çıkışlı olmak üzere bilet alımı yaparak aktarmalı veya direk uçuşla uçabilirsiniz. Aktarmasız uçuşla veya aktarmalı uçuşla İstanbul çıkışlı olarak uçabilirsiniz.

69 Milyon’a yakın nüfusu ve turizm’in başlıca geçim kaynağı olduğu ülkede Vatandaşlar Kralllarına ciddi anlamda saygı duyarlar.

Halkın büyük bir popülasyonu Yerleşik Din olan Budha’ya inanır ancak Müslüman nüfus da azımsanamayacak derecede fazladır. Hristiyan inancına sahip bir çok kişi ise rahatça tatile gelip güven içinde eğlenmektedir.

Yeme içme olarak Pad thai ve tom yum çorbası denemeli ve tropikal meyvelerin tadına bakmadan dönmemelisiniz.

Ayrıca ülkede dövme bir sanat olarak görülmekte ve gerçekten çok fazla yetenekli dövme artisti bulunmaktadır.

Mbk, Siam Paragon gibi Avmlerde vakit geçirebilir sukhumvit hattı üzerindeyseniz bir çok coffeeshopta oturabilir eğer damak tadınız uygun değilse soi3 te yer alan Arap sokağında geleneksel yemeklerimize yakın tadlar bulabilirsiniz.

Bangkok için turistlere sunulan eğlence bölgelerinin dışında Sukhumvit hattı turşstik hatlar arasında yer almaktadır.

Bütün dinsel kökenlerin bir araya geldiği ve sabahları turuncu giyinimli monkları yer yer Camileri ve Kiliseleri görmekte olacağınız yerler bulunmaktadır.

Turla gittiğinizde varışınızı takriben sizi gezdireceği yerler arasında saray ve oturan yatan Budha heykelleri yer almaktadır.

Hiç durmadan otelinize varışınız akabininde şiddetle tavsiyem düzgün bir masaj salonunda masaj yaptırmanız olacaktır.

Belirli başlı gece clüpleri bulunmaktadır. Bunların arasında Insanity ve Climax Bangkok’ta göze çarpmaktadır.

Soi Cowboy ve Soi Nana’ya yakın bir yerde otel bulunmanız mantıklı olacaktır ve Bts ile bir çok yere gidebilirsiniz.

Otel’den oda almadan önce mutlaka misafir ücretini ödeyin. Bunun anlamı Joiner Fee denilen ücreti ödememeniz durumunda misafirin odaya katılımı engellenecek sizden fazladan bir kişi ücreti istenecektir.

Joiner Fee = Odaya misafir getirme ücreti olarak yorumlanabilir.

Eğer uzun konaklama yapacaksanız Bangkokta’ Bang Chak veya Bang Na tarafını araştırmanızı öneririm. Buralar Nana ve Cowboy lokasyonlarına göre çok daha uygundur biraz uzak olsa da taşıma ile çok rahat vasıta yapabilirsiniz.

Cannabis Regulations kanunu getiren Kal ülke genelinde kenevir ekim ve satımını yerellere serbest bırakmış ve bir çok coffeshop açılmıştır.

Gelelim Asıl konuya Soi Nana Ve Soi Cowboy’da yer alan Gogo Bar’lar ve Clubler bunlar işin Show kısmını oluşturur. Bir çok taylı ve çevre ülkelerden gelen güzel seksi ve alımlı kızlar içeride dansçılık yaparak geçimini kazanmakta ve bir çok kişi bunlarla ücreti karşılığında eğlenmektedir

Gerçekten Bekar olan erkekler için çok eğlenceli ve önemli bir husustur. Ücretler biraz fazla olsa da durumsal değişebilir bunlarda önemli faktörlerden biri dansçıların tutumu mamasanın talep edeceği ücret ve Barfine.

Barfine anlamı Bara verilen ücret şeklinde yorumlanabilir. Dansçıyla birlikte olmak iin ücret ödemeniz gerekmektedir. Kendisine vermeniz gerektiği gibi Bara’da vermek zorundasınız. Dörtyüz BahttAn başlayıp Binyüz Baht’A kadar çıkabilmektedir.

Nana’Da tavsiye vermem gerekecek barlar arasında Spanky’s yer almaktadır.

Soi Cowboy’da ise Crazy House ve Baccara olarak söyleyebilirim.

Arkadaşlar kocaman bangkok böyle tarif et et bitmez ve bu bçlgelerin dışında daha az turistik yerel lokal ve ekspatlara yönrlik eğlencelerin bulunduğu bölgeler yer almaktadır. Daha jucuz ve daha az popülerdir. Ancak buralara çok güvenlidir diyemem. Siz siz olun tek başınıza bilmediğiniz güvenmediğiniz kişilerle bu bölgelere gitmeyin.

Kesinlikle Bolt ve Crab uygulamalarını kullanın bazı taksiler taksimetre açmak istemeyebilir bu büyük şehrin doğal sonucudur nacak siz siz olun bu taksilerle tartışmaya girmeyin bahsettiğim uygulamalardan taksi çağırın ve gezin.

Bts ile Mrt hatları arasında taşımacılık yapacak ağlar bulunmakta olduğu gibi motor taksilerde yer almaktadır ve trafikte hızlı bir şekilde saçınızı başınızı dağıtarak çoğu yere sizi taşıyacaktır.

Bangkok ile

lgili söylemem gerekecek lokasyonlar Chatuchak Khoa San Nana ve Cowboy sokaklarının gezilmesi eğer fazla vaktiniz varsa Ayyuthayaya gidilmesi yer almaktadır. Ayyuthaya Bangkok’a 1 saat kadar uzaklıkta kökeni Siam Krallığına uzanan eski yerleşim birimidir. Bir çok tapınak ve tarihi yer burada bulunmaktadır.

Bangkok’ta yer alan ve son gittiğimde gezip gördüğüm Asiatuiqe adlı Nehrin hizasındaki turistik alan gezilip görülebilir ancak biraz pahalı sanırım.

Unutamanız gerekecek en önemli husus yolunuzu çeviren ulaşımlara Tuktuk olsun taksi olsun ücrette anlaştığınızı peşinen söyleyip daha sonra sıkıntı yaşamamak olacaktır.

Arkadaşlar thai vatandaşları ılımlı ve güler yüzlü insanlardır. Saygısızlık karşısında boyun eğmezler ve hep kimseye de sebepsiz düşmanlık beslemezler. Bir çok şehrinde bulunduğum bu harikalar diyarında insanların inançlarına kutsallarına krallarına paralarına ve çocuklarına eşlerine ve değerlerine saygılı olarak vaktimizi geçirelim.

Eğer eğlenmek için dışarı çıktıysanız yanınızdaki partnerinizi üzmeyin eğlenin ve mutlu olun. Barlarda içkinin dozunu fazla aşmayın bütçenizden fazlasını harcamayın ve çok sarhoş olduysanız ilk taksi ile odanızıa dönün.

Bangkok için bu kadar. aklınıza takılanı sorun lütfen

thaiLand18info@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir